KOMUNIKATYOferta miasta klubów sportowych dla dzieci i młodzieży


Link:
https://www.torun.pl/pl/sport-i-rekreacja/kluby-sportowe/uczniowskie-miedzyszkolne-mlodziezowe/mlodziezowe-kluby-sportoweUsługi stomatologiczna na NFZ dla naszych uczniów


*Dokument 1

*Dokument 2

Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo - spotkanie dla rodziców 25.09.2023 r. godzina 19:00 - 20:30


Fundacja DBAM O MÓJ Z@SIĘG zaprasza rodziców naszej szkoły na pierwszy darmowy webinar dla rodziców pt. Czym jest higiena cyfrowa i w jaki sposób właściwie o nią zadbać.

Spotykamy się w poniedziałek 25 września o godzinie 19:00 do 20:30 na platformie Clickmeeting. Mamy 1000 miejsc.

Link do spotkania:
https://fundacjadbamomojzasieg.clickmeeting.com/czym-jest-higiena-cyfrowa-i-w-jaki-sposob-o-nia-zadbacTydzień Noblowski UW 2-9.10.2023 r.


Szanowni Państwo,

już na początku października poznamy nazwiska tegorocznych laureatek i laureatów Nagrody Nobla. To ważne wydarzenie, które wpływa przyszłość świata nauki.

W tym roku Tydzień Noblowski trwa od 2 do 9 października. Centrum Współpracy i Dialogu UW tradycyjnie organizuje centrum informacyjne. W jego ramach badacze i badaczki Uniwersytetu Warszawskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, śledząc decyzje Komitetu Noblowskiego, na bieżąco komentują wyróżnione osiągnięcia.

W tych dniach z myślą o uczniach i nauczycielach Centrum Współpracy i Dialogu UW udostępni bezpłatne materiały dydaktyczne dotyczące tegorocznych zwycięzców oraz wyróżnionych osiągnięć. Aby otrzymać komplet takich materiałów, należy wysłać wiadomość na tydzien.noblowski@cwid.uw.edu.pl. Prezentacje z informacjami na temat laureatów z danej dziedziny będą zamieszczane około godziny 9:00 następnego dnia po ogłoszeniu decyzji o przyznaniu Nagrody na stronie: www.cwid.uw.edu.pl.

Więcej szczegółów dotyczących Tygodnia Noblowskiego znajduje się w zaproszeniu.

Partnerem wydarzenia jest firma Pfizer Polska.Darmowy warsztat programowania dla dzieci we wrześniu od największej polskiej szkoły programowania


Już po raz 13. szkoła programowania Giganci Programowania przeprowadza za darmo warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży. Zajęcia dedykowane są grupom dzieci w wieku 7 do 9 i osobno - 10 do 12 roku życia. Dla młodych w wieku 13-18 lat także przygotowane są dostosowane do wieku zajęcia.

Warsztaty “Koduj z Gigantami. W kr(AI)nie przyszłości” potrwają do końca września.

W zajęciach można wziąć udział stacjonarnie w ponad 100 polskich miastach oraz online. Rejestracja na wydarzenie możliwa jest do wyczerpania miejsc na stronie https://info.kodujzgigantami.pl/govtech.

Na tych, którzy chcieliby później zgłębić tematykę warsztatów podczas dłuższych kursów, czekają zapisy na semestralną naukę w wybranej tematyce i środowisku programistycznym.

Czy trzeba mieć specjalne zdolności, aby uczyć się AI przez programowanie?
Nie trzeba. Do udziału w warsztatach wystarczą chęć nauki i ciekawość. W pozostałe aspekty programowania, uczestników wprowadzają wykwalifikowani trenerzy, którzy nie tylko uczą, ale i inspirują młodych fanów kodowania.

Warsztaty są prowadzone przy wykorzystaniu różnych środowisk i języków programistycznych oraz programów, tj:
● Scratch: środowiska pozwalającego wprowadzić najmłodszych w świat programowania,
● Minecraft Education: pozwalającego kodować w grze Minecraft przy pomocy blokowego języka programowania,
● App Inventor: w którym tworzone są aplikacje i gry na urządzenia mobilne,
● C#: jednego z najbardziej zaawansowanych, profesjonalnych języków programowania, w którym pracują zawodowi programiści,
● Python: języka programowania pozwalającego tworzyć zaawansowane projekty,
● C++: języka programowania powszechnie wykorzystywanego w branży IT.

— Akcję wspiera MEiN, GovTech Polska, NASK i włodarze miast, w których odbywają się zajęcia stacjonarne oraz patroni medialni: Wp.pl, Radio dla Ciebie, Polskie Radio Dzieciom, Komputer Świat i NaszeMiasto.pl.
Organizatorem akcji jest szkoła kodowania Giganci Programowania, która już od 8 lat realizuje swoją misję cyfrowej edukacji młodego pokolenia. Giganci Programowania są największą w Polsce i najbardziej znaną szkołą programowania według badania przeprowadzonego na reprezentatywnej próbie rodziców dzieci w wieku 7-18 lat w sierpniu 2023 r. przez SW Research. Do tej pory Giganci przeszkolili ponad 150 tys. młodych fanów kodowania.Zapraszamy do zapoznania się z ulotką o omdleniach!


omdlenia (40 kB)Aktualizacja dokumentów, wniosków i zasad do uzyskania stypendium i zasiłków szkolnych


*Zasady ubiegania się o stypendium szkolne
*Instukcja ubiegania się o stypendium szkolne krok po kroku
*Wniosek do Prezydenta Miasta Torunia o przyznanie stypendium szkolnego
*Wniosek do Prezydenta Miasta Torunia o przyznanie zasiłku szkolnego
*Załącznik nr 1 Zaświadczenie
*Załącznik nr 1a Oświadczenie o nie uzyskaniu dochodu jednorazowego
*Załącznik nr 2 O uczęszczaniu ucznia do szkoły
*Załącznik nr 3 Oświdczenie
*Załącznik nr 4 Rachunki i faktury
*Załącznik nr 5 Rachunki i faktury
*Załącznik nr 6 Zaświadczenie  Bezpieczne wakacje


Wakacje to okres, w którym znajdujemy czas na zabawę i relaks. Gdy nie mamy obowiązków związanych ze szkołą i nauką, a za oknem widać piękną, słoneczną pogodę, na pewno planujemy różne przygody. Wiadomo, że nikt nie siedzi wtedy w domu, ale wszyscy musimy pamiętać, iż dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o bezpieczeństwo swoje i innych osób.

Dla pewności przypominamy, jak należy postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły Wam się z samymi przyjemnościami:


 1. 1. Informuj rodziców, gdzie i z kim przebywasz.
 2. 2. Noś ze sobą telefon komórkowy lub numer telefonu do rodziców.
 3. 3. Pamiętaj o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię – przechodź na pasach dla pieszych i na zielonym świetle.
 4. 4. Do zabawy wybieraj zawsze miejsca oddalone od jezdni.
 5. 5. Nie rozmawiaj z obcymi.
 6. 6. Poinformuj rodziców, gdyby ktoś Cię zaczepiał.
 7. 7. Nie oddalaj się z nieznajomymi, nie wsiadaj z nimi do samochodu.
 8. 8. Nie przyjmuj słodyczy ani innych rzeczy od obcych ludzi.
 9. 9. Pamiętaj o numerach alarmowych. W razie potrzeby dzwoń i wezwij pomoc.
 10. 10. Kąp się tylko w miejscach do tego przeznaczonych, na strzeżonych i bezpiecznych kąpieliskach.
 11. 11. Nie wchodź do wody bez opieki osoby dorosłej.
 12. 12. Pamiętaj o ochronie przed słońcem. W czasie upałów noś nakrycie głowy i pij dużo wody.
 13. 13. Przed wyjściem na zewnątrz posmaruj się kremem z filtrem.
 14. 14. Podczas jazdy na rowerze zadbaj o właściwy ubiór (elementy odblaskowe, kask ochronny).
 15. 15. W nowych miejscach nie oddalaj się bez pytania od rodziców, ponieważ łatwo się zgubić.
 16. 16. Uważaj na rośliny, na których się nie znasz. Nie podjadaj ich, bo możesz się zatruć.
 17. 17. Podczas spacerów po lesie/parku stosuj preparaty odpędzające owady i kleszcze.
 18. 18. Nie baw się z obcymi zwierzętami. Nawet przyjaźnie wyglądający pies czy kot może Cię ugryźć, gdy spróbujesz go pogłaskać.
 19. 19. Zawsze bądź rozsądny!
 20. 20. Zachowaj umiar we wszystkim, co robisz!

Do zobaczenia we wrześniu. 😊

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FILMIKÓW:
Bezpieczeństwo nad wodąBezpieczeństwo na rowerzeBezpieczeństwo na drodzeBezpieczeństwo w górach


Nabór do szkół ponadpodstawowych


Szanowni Państwo,
trwa nabór do szkół ponadpodstawowych, w tym do szkół branżowych i technicznych, a wraz z nim akcja promująca tegoroczną ofertę szkół branżowych.
Tegoroczna akcja promocyjna została oparta na sprawdzonym modelu „Czy wiesz, że…?” – w odświeżonej formie.
Na stronie www.czywieszze.org wszyscy zainteresowani znajdą informację o szkołach i ich ofercie.
Katalog szkół branżowych i technicznych dostępny jest w formie internetowej gazetki z możliwością przeglądania, a także ściągnięcia na własny komputer.
Strona zawiera bazę szkół wraz z ich krótką charakterystyką, a także możliwością przejścia bezpośrednio do strony internetowej szkoły, która nas interesuje.
Ruszyła także kampania w mediach społecznościowych.
Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu stworzył specjalny profil, który będzie obsługiwał kampanię na Facebook i Instagramie, który za pomocą płatnych działań dotrze do wybranych grup osób. Również dzisiaj wystartowała kampania reklamowa w radiu GRA.
W najbliższych dniach CWB wystartuje również z publikacją w dostępnych im mediach, artykułów dedykowanych konkretnym szkołom.
Link do artykułu:
https://www.torun.direct/news/czy-wiesz-ze-kampania-promocyjna-szkol-technicznych
Link do strony:
https://czywieszze.org/


2023 - ROK MIKOŁAJA KOPERNIKAAutor: Monika Bojarska


W roku 2023 przypada 550. rocznica urodzin wielkiego astronoma i najsłynniejszego torunianina. Z tej okazji w Toruniu zaplanowano dziesiątki wydarzeń naukowych, kulturalnych, edukacyjnych i sportowych uświetniających ten jubileusz, z punktem kulminacyjnym przypadającym w dniu urodzin - czyli 19 lutego.

Szczegółowe informacje na temat 550. rocznicy urodzin Mikołaja KopernikaToruń od 25 lat jest obecny na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO


Więcej informacji na stronie miasta Torunia


Charytatywne dyktando z okazji Narodowego Święta Niepodległości.


W dniach 11-13 listopada 2022 r. zostanie zorganizowane charytatywne dyktando online z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Jest to cykliczne wydarzenie organizowane przez portal Dyktanda.pl. W tym roku przeprowadzona zostanie już 3. edycja. Co roku dyktando gromadzi tysiące uczestników, którzy niosą pomoc, a jednocześnie zażarcie rywalizują o dobry wynik. Może w nim wziąć udział każdy - dorośli, młodzież i dzieci.
Środki zgromadzone podczas tego wydarzenia zostaną przekazane Fundacji Zarys, która przeznaczy je na pomoc medyczną wysyłaną do Ukrainy. Do tej pory fundacja wyekspediowała już osiem tirów z towarem o łącznej wartości 2,6 mln zł. W ramach dyktanda gromadzimy środki na kolejnego tira.
Aby wziąć udział w dyktandzie wystarczy zalogować lub zarejestrować się na portalu Dyktanda.pl oraz kliknąć WEŹ UDZIAŁ na poniższej stronie:
https://www.dyktanda.pl/dyktanda/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2022?audio=1
Organizatorem wydarzenia jest serwis edukacyjny Dyktanda.pl, natomiast treść dyktanda została przygotowana jak zawsze, specjalnie na tę okazję przez członków Fundacji Języka Polskiego. Patronat medialny nad wydarzeniem objął kanał Historia Realna. Serdecznie zapraszamy do wsparcia akcji poprzez udział w dyktandzie!


Dyktando na Święto Edukacji Narodowej


Z okazji Święta Edukacji Narodowej Portal Dyktanda.pl zaprasza wszystkich, a w szczególności Nauczycieli i Uczniów, na specjalne dyktando z nagrodami!
Wydarzenie odbędzie się tradycyjnie 14 października 2022 r. Zostanie rozegrane w całości online, a zatem do udziału wystarczy komputer z dostępem do internetu. Ważne, aby móc skorzystać ze słuchawek lub głośników, ponieważ będzie to dyktando ze słuchu. Takie, jak na szkolnej lekcji!
Dyktando będzie dostępne do rozwiązywania między 18:00 a 19:00. Nagranie, którego treść będzie należało prawidłowo zapisać, będzie można dowolnie zatrzymywać i przewijać, a więc każdy będzie mógł dostosować prędkość do swoich możliwości.
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami wydarzenia oraz do zapisania się na Dyktando na Święto Edukacji Narodowej. Wystarczy kliknąć “Zapisz się do konkursu” na poniższej stronie:
https://dyktanda.pl/dyktanda/dyktando-na-dzien-edukacji-narodowej-2022?audio=1
Warto postarać się o dobry wynik, ponieważ organizatorzy przewidzieli nagrody! Powodzenia!Zachęcamy do głosowania w budżecie obywatelskim
Regulamin korzystania z parkingu szkolnego

Regulamin korzystania z parkingu szkolnego Szkoły Podstawowej Nr 33
w Toruniu przy ulicy Bolta 14 dostępny jest tutaj.

 

 

 Organ prowadzący - Gmina Miasta Toruń
Organ nadzorujący - Kujawsko Pomorski Kurator Oświaty